Çağla Yılmaz Bayar
Chanda Yoga | Çağla Yılmaz Bayar

Yolculuğum Hakkında

Bu yaşama benzersiz bir hediye ile geldiniz.

Bu belki binalar tasarlamak, şarkı söylemek ya da şefkat dolu olmak!

Her birimizin benzersiz hediyesi doğadaki canlılık kadar eşsiz ve benzersiz.

Hediyem olarak Evrenin beni , eski ve bilinmeyen konulardan birini Modern bir bakış açısı ile aktarmak için  atadığına inanıyorum.(Şimdilik:))

Yoga, önceleri sadece fiziksel bir pratikken zaman içinde öğretisiyle beni büyüleyen, hissettirdikleriyle sürekli mata çeken bambaşka bir yolculuğa dönüştü.

2015 yılında bana çok iyi gelen Yoga’yı başkalarına da öğretmeye karar verdiğimde hayatımda sadece yoga olsun düşüncesi henüz yoktu. Yoga eğitimim sürerken hem önceki işimde çalışıyor bir yandan da dersler veriyordum.

Oğlumun doğumundan sonra çalıştığım işimden ayrılarak oğlumla birlikte yapabildiğim ve en çok keyif aldığım şeyi yapmaya başladım, Yoga dersleri!

2017 yılında, özel derslerin ve grup derslerin yanı sıra, birçok insana evlerinin rahatlığında kişisel bir yoga pratiği yaratmayı, korkularıyla yüzleşmeyi, istikrar geliştirmeyi ve yolculuğum sırasında yaşadığım deneyimleri aktarmayı hedeflediğim başka bir yol daha keşfettim.

Online Yoga Programları!

O tarihten itibaren fiziksel olarak bir arada bulunduğumuz derslerin yanı sıra, farklı temalarda Yoga Programları  ile yüzlerce kişinin yolculuğuna ortak oldum ve yolculuğumuz hala devam ediyor .

Bugüne kadar aldığım temel eğitimlerimin dışında kendimi geliştirmek adına bir çok şehir – ülkede katıldığım atölye ve derslerden aldığım ilhamla  çalışmalarımı inşa ediyorum.

Beni her anlamda besleyen birlikte çalışma fırsatı bulduğum Canım öğretmenim Gülin Zeytunlu’nun Yoga öğretisi ve Yogaya bütünsel bakış açısının yanı sıra,

Tias Little  ile Çakra, Sienna Sherman ile Elementler ve Rasalar, Micheline Berry-Somatik Akışkan Vinyasa , Viladimir Jandow – Temel Iyengar Prensipleri, Kristin Leal -Anatomi ve Bedene şiirsel yaklaşımları gibi farklı tarzları  deneyimleme fırsatım oldu.

Anodea Judith, Caroline Myss, Tich Nhat Hanh, Bert Hellinger ve Carl Gustav Jung başucu kitaplarımla beni besleyen isimler oldular .

Şimdilerde ise çok yeni ve bana bambaşka bir perspektif kazandıran bir başka değerli öğretiyi kendi bakış açım ile size aktarıyorum.

Türkiye’de ilk defa kendi dilimizde sizinle buluşturduğum   iRest® MEDİTASYONU ve YOGA NİDRA!

Yolculuğum Yoga ile başlasa da, tekrar tekrar paylaştığım hikayem kendi kişisel keşifim ve yaşam amacımdı.  

Fark ettiğim şey, Yoga, Kişisel Keşif bize sadece sağlığımız hakkında bilgi vermekle kalmıyor, aynı zamanda kim olduğumuz hakkında daha derin bir düzeyde de bilgi veriyor. 

 

Özellikle ruhumuzun derinliklerinden gelen çağrıya uyanık olabilmemiz için bize zihni ve bedeni uyumlu hale getirmeyi öğretiyor.

 

Belki bu hediyenin farkındasınız,  ama korkularınız sizi paylaşmaktan alıkoyuyor.

Ya da belki egonuz (unutmayın ki o ruhun koruması!) hatırlamanıza engel oluyor.

Burada yolculuğumun “Dharma – Yaşam Amacı koçluğu” ile kesişmesi başlıyor.

Koçluk çalışmalarımda yaşam amacınızı Çakra Simyası, Beden Kılıfları ve Yoga Nidra gibi Kadim öğretilerin yanı sıra, seküler eğitimlerle edindiğim ve harmanladığım kendi deneyimlerim aracıyla nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi paylaşıyorum.

Tüm cevaplara sahip değilim ama sorular sorduğumuz sürece cevapların bizi bulacağına inanıyorum.

Sizi Benimle Birlikte keşfetmeye ve dönüşüm sürecinde derinleşmeye davet ediyorum.

 Ruh, beden ve zihin ile çalışacağımız bu yolculukta artık sadece yoga pozu öğretmiyor, kişisel farkındalıklarımı , ritüellerimi ve bütünsel sağlıklı yaşam deneyimlerimi de paylaşıyorum.

İster Bireysel Danışmanlıklar, Yüzyüze-Online Programlar aracılığı ile ister bilgi paylaşım platformu olarak kurduğumuz bu site aracılığı ile sizlerin yolculuğunuza ortak olmaktan büyük keyif duyuyor olacağım.

Işık olup ışık saçmak dileğiyle…

Sabır, Şefkat ve İstikrarla

Sevgilerimle

Çağla Yılmaz Bayar

 

EĞİTİM

ÖĞRENİM

Hala devam eden hiç bitmeyecek öğrenme yolculuğumun bazı durakları…

İRest İnstitute

Stephanie Lopez

Richard C.Miller

2020-2021

Profesyonel Koçluk Akademisi

Burcu Özyürek Alp, MCC

2021

 

GÜLİN ZEYTUNLU KARMA YOGA

200 SAAT FLOW YOGA

2017-2018

 

HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU

YOGA ANTRENÖRLÜK

1.KADEME

2017

YOGA YAMA KIBRIS

200 SAAT YOGA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ

2015-2016

Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi

Bu yolculukta bize katılmak istemez misiniz ?

Tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz ?