Çağla Yılmaz Bayar
Chanda Yoga | Çağla Yılmaz Bayar

Yolculuğum Hakkında Kısaca

Yoga önceleri sadece fiziksel bir pratikken zaman içinde öğretisiyle beni büyüleyen, hissettirdikleriyle sürekli mata çeken bambaşka bir yolculuğa dönüştü.2015 yılında bana çok iyi gelen Yoga’yı başkalarına da öğretmeye karar verdiğimde hayatımda sadece yoga olsun düşüncesi henüz yoktu. Yoga eğitimim sürerken hem önceki işimde çalışıyor bir yandan da dersler veriyordum. Oğlumun doğumundan sonra çalıştığım işimden ayrılarak oğlumla birlikte yapabildiğim ve en çok keyif aldığım şeyi yapmaya başladım, Yoga dersleri!

2017 yılında özel derslerin ve grup derslerin yanı sıra, birçok insana evlerinin rahatlığında kişisel bir yoga pratiği yaratmayı, korkularıyla yüzleşmeyi, istikrar geliştirmeyi ve yolculuğum sırasında yaşadığım deneyimleri aktarmayı hedeflediğim başka bir yol daha keşfettim.

Online Yoga Programları!

O tarihten itibaren fiziksel olarak bir arada bulunduğumuz derslerin yanı sıra, farklı temalarda Yoga Programları  ile yüzlerce kişinin yolculuğuna ortak oldum ve yolculuğumuz hala devam ediyor .

Bugüne kadar aldığım temel eğitimlerimin dışında kendimi geliştirmek adına bir çok şehir – ülkede katıldığım atölye ve derslerden aldığım ilhamla  Online Programlarımı İnşa ediyorum.Beni her anlamda besleyen Yoga öğretisi ve Canım hocam Gülin Zeytunlu’nun Yogaya bütünsel bakış açısının yanı sıra, Tias Little  ile Çakra, Sienna Sherman ile Elementler ve Rasalar, Micheline Berry-Somatik Akışkan Vinyasa , Viladimir Jandow – Temel Iyengar Prensipleri, Kristin Leal -Anatomi ve Bedene şiirsel yaklaşımları gibi farklı tarzları  deneyimleme fırsatım oldu.Anodea Judith, Caroline Myss, Tich Nhat Hanh, Bert Hellinger ve Carl Gustav Jung başucu kitaplarımla beni besleyen isimler oldular .

Şimdilerde ise çok yeni ve bana bambaşka bir perspektif kazandıran bir başka değerli protokolü Chanda Yoga bakış açısı ile size aktarıyorum.

Türkiye’de ilk defa öğretmeni olduğum  iRest® MEDİTASYONU!

Yolculuğumda yaşadıklarımdan edindiğim deneyimlediklerimle,  yoga matının üstünde ve dışında kısacası yoga yapabildiğimiz her yerde sizleri de bu yolculuğa ortak olmaya çağırıyorum. Ruh, beden ve zihin ile çalışacağımız bu yolculukta artık sadece yoga pozu öğretmiyor, kişisel farkındalıklarımı , ritüellerimi ve bütünsel sağlıklı yaşam deneyimlerimi de paylaşıyorum.

İster Online Programlar aracılığı ile ister bilgi paylaşım platformu olarak kurduğumuz bu site aracılığı ile sizlerin yolculuğunuza ortak olmaktan büyük keyif duyuyor olacağım.

Işık olup ışık saçmak dileğiyle…

Sabır, Şefkat ve İstikrarla

Sevgilerimle

EĞİTİM

ÖĞRENİM

Hala devam eden hiç bitmeyecek öğrenme yolculuğumun bazı durakları…

İRest İnstitute

Stephanie Lopez

Richard C.Miller

2020-2021

GÜLİN ZEYTUNLU KARMA YOGA

200 SAAT FLOW YOGA

2017-2018

 

HERKES İÇİN SPOR FEDERASYONU

YOGA ANTRENÖRLÜK

1.KADEME

2017

YOGA YAMA KIBRIS

200 SAAT YOGA EĞİTMENLİK EĞİTİMİ

2015-2016

Sayısal Yöntemler Anabilim Dalı

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi

Bu yolculukta bize katılmak istemez misiniz ?

Tüm detaylar için bizimle iletişime geçebilirsiniz ?