Çakra Simyasıyla Tanışma MasterClass'a hoşgeldiniz!

Yogik geleneğini yedi çakrası , her birimizin içinde var olan enerji merkezleriyle ilişkili, insan varoluşunun yedi biçimini temsil eder.

Çakra Simyası “Bilincin Evrimi ” için , yolculukta durak durak kişisel keşifte olma hali için harika bir metafor değil mi!

Benim de derslerimde, online  programlarımda en büyük ilhamlarımdan biri!

Çakra Simyasında her çakranın temel ilkelerini, özelliklerini ve amaçlarını tanırken fiziksel yoga pratiği ile birlikte çakraları hissetmeye odaklanmaya oldukça önem veriyorum.Ve diğer en çok önem verdiğim ise yolculuğun herkes tarafından uygulanabilir ve sürdürülebilir olması.

Çakraların Temelleri

Çakraları Hissetmek

 

Ellerimizi genişletip daraltarak yarattığımız bu pulsasyonla el çakralarımızı aktive ettik.Bu pratikle Çakraları hissetmeyi deneyimlemenin yanısıra Yoga’da temel olan bir ilkeyede nüfus etmiş oluruz.

Vücuttaki çakraları da benzer bir şekilde aktive ederiz.

Prana veya enerjiyi vücudun farklı bölgelerine hareket ettirecek şekilde genişleme ve daralma kullanmak yoga asanalarının veya duruşlarının amacıdır.

Artık elleriniz arasında üretilen enerjiyi hissetme konusunda doğrudan bir deneyime sahip olduğunuza göre, egzersizi tekrarlayın ve çakranın enerjisini ellerinizde hissedip hissedemediğinize dikkatinizi verin;

 

  • Elleriniz ve parmaklarınız biririne yaklaştığında hangi hisler uyanıyor?
 
  • Hafif bir titreşim mi? Karıncalanma mı?
 
  • El çakranızın sadece enerji ürettiğini değil aynı zamanda enerjinin yaşayan bir merkezi olduğunu hissedebiliyor musunuz?
 
  • İki eliniz arasında bir fark hissedebiliyor musunuz? Biri diğerinden daha mı alıcı?Çekilme hissi vakumlama hissi var mı?
 
  • Dışarıya enerji akışı hissi olan Aktif elinizi kalbinize veya vücudunuzdaki başka bir yere koyduğunuzda ne olur?

RENKLERLE BENDEN BANA

Çağla Yılmaz Bayar ile

ONLINE KİŞİSEL KEŞİF PROGAMI

Matın üzerinde ve matın dışındaki hayatınızda da hissedeceğiniz,  Kişisel Keşif Programı"Ben Kimim" ve "Yaşamdaki amacım" ne?

Neden Buradayız?

Her birimizin “Ben Kimim?” Sorusuna verecek bir cevabı ve bu yaşamda olma amacı var.

Yaşam tam da bunun ne olduğunu cevaplamakla ilgili!

Bu programda yaşam amacınızı Çakra Simyası, Beden Kılıfları ve Yoga Nidra gibi Kadim öğretilerin yanı sıra, seküler eğitimlerle edindiğim ve harmanladığım kendi deneyimlerim aracıyla nasıl gerçeğe dönüştüreceğinizi paylaşacağım.

Tüm cevaplara sahip değilim ama sorular sorduğumuz sürece cevapların bizi bulacağına inanıyorum.

Sizi Benimle Birlikte keşfetmeye ve dönüşüm sürecinde derinleşmeye davet ediyorum.

Ve bu yolculuğumuzu da dönüşüm ümidime adıyorum.
Dharma Yaşam amacı