Dünyanın Çakraları

Dünya’nın Çakraları |Ley Hatları

Konu Başlıkları

DÜNYA’NIN ÇAKRALARI son bir kaç yüzyılda gündeme gelmiştir.

Bazıları dünyanın bilinçli olduğuna ve çakra sistemini onaylarken bazıları da her şey enerjiden oluşuyor dolayısıyla her şeyin çakrası olmalı görüşüyle ilerliyor.

Aborjinlerin gökkuşağı şarkıları, Almanların kutsal çizgileri, Çinlilerin Feng Shuiye yön veren Dragon akımları, Amerika- Meksikadaki elektromanyetik akımlar… Hepsi bu görünmez şeritler ile çalışıyor.

Görünmez Şerit- Ley Hatları 1929 yılında İngiliz bir işadamı ve amatör arkeolog Alfred Watkins tarafından kullanılan bir terimdi.Watkinse göre ley hatları bir tepede başlayıp sonlanmalıydı. O zamandan bu zaman bu terim, elektromanyetik ve psişik olarak canlı yaşamı etkilediği düşünülen yerler için kullanılmaya başlandı. Dünyanın çakraları da fiziksel çakralar gibi saat yönü ya da tersinde dönen spirallerdir.

Dünyanın çakraları bir çok faklı yorumda yerleri itibarı ile her zaman bir şifa girdabı olarak nitelendirilemez özellikle bermuda şeytan üçgeni gibi bazı yerler oldukça düşündürücüdür.Ben birden fazla kişinin kullandığı sistemlerden birini sizinle paylaşıyor olacağım.

Spirituel yazar Lisa Ericson’un dünya çakralarına göre;

Dünyanın Çakraları 1. ÇAKRA:Grand Kanyon

Dünyanın Çakraları 2.ÇAKRA:Machu-Pichu

Dünyanın Çakraları 3.ÇAKRA:Uluru

Dünyanın Çakraları

Dünyanın Çakraları 4.ÇAKRA:Glastonbury Tor

Dünyanın Çakraları 5.ÇAKRA:Giza Piramitleri

Dünyanın Çakraları

Dünyanın Çakraları 6.ÇAKRA: Fuji Dağı

Dünyanın. Çakraları

Dünyanın Çakraları 7.ÇAKRA:Kailash Dağı

 

Bazı görüşler 5. Çakraya Kudüs’ü de dahil eder. Çok büyük ölçekte düşünmeye gerek yok, yaşadığımız yerlerde de etki alanı oldukça yüksek olan belirli özellikleri taşıyan yerler var. Sizin de çevrenizde etki alanının yüksek olduğunu düşündüğünüz yerler var mı?

 

Çakra Dengeleme, Çakraları tanıma ve dünüşüm yolculuğu

RENKLERLE BENDEN BANA

Merhaba!Ben Çağla!
Bu programda belkide hayatın en önemli sorularını ele alıyor olacağız!
“Ben Kimim” ve “Yaşamdaki amacım” ne?

Bu sorular bize öyle kolayca cevaplanamayacakmış ve belki de ağır geliyor ki çoğu zaman sorduktan hemen sonra bile göz ardı etmeyi seçiyoruz.

Kendimizi günlük yaşamın koşturmaları, bitmek bilmeyen yapılacaklar listeleri ve günün stresleri ile meşgul ediyor, dikkatimizi dağıtıyoruz.

Neden Buradayız?

Her birimizin “Ben Kimim?” Sorusuna verecek bir cevabı ve bu yaşamda olma amacı var.

Yaşam tam da bunun ne olduğunu cevaplamakla ilgili!

CHANDA YOGA BLOG'DA DİĞER YAZILAR