Elma Sirkesi Meselesi

Konu Başlıkları

Elma Sirkesi zayıflatıyor mu?
Elma sirkesiyle ilgili en çok sorulan soru bu .
Bunun net bir cevabı yok bence çünkü hiçbir besin tek başına zayıflatamaz ,belki duzenlı beslenme ıcınde zayıflamayı hızlandırabilir o yüzden lütfen çılgın elma sirkesi diyetlerine kapılıp kendinize zarar vermeyin!
Peki o zaman sen neden içiyorsun ve nasıl içiyorsun diye soranlar için;
Ben Organik Elma sirkeli suyu uyumadan once resımdekı bardagın ıcıne yaklaşık 1 tatlı kaşığı kadar koyarak içiyorum.Sayısız faydası oldugunu bıldıgım için de rahat uyuyorum , sabah ferah ve arınmış uyanıyorum.Belki psikolojiktir ama öyle de olsa sadece bu denli güzel hissetmek için bile içebilirim:)
Onun dışında diş eti hassasiyetim vardı onun azaldığını farkettim.
Eminim gözleyemediğim ya da düzenli beslenme programımla bırlıkte destekledıgı fayda sağladıgı bir çok şey vardır.Bu yuzden internetten biraz bilgi derledim.Bakalım nelere iyi geldiği söyleniyor;

?Antiseptik özelliği olan sirkeyi ,temizlikde,meyve ve sebzelerimiziyıkarken kullanabılırız.Boğaz enfeksiyonum oldugu zaman sirke ile gargara yapıp çok rahatladığımı birinci ağızdan söyleyebilirim:) Gargara aşaması pek hoş bir his değil ama sonrasında çok iyi geliyor.
?Su ile karıştırılıp durulama aşamasında kulanılınca saçlardaki kepeklenme ve pullanmaya ,ciltteki aknelere iyi geliyormuş.Saçlarım için arada sırada bunu uyguluyorum hiç koku kalmıyor ve gercekten daha parlak oluyor.
?Varisler,migren agrıları,mide bulantıları ,kaşıntı ve cilt çatlaklarına iyi geliyormuş.Bu amaçla hiç kullanmadım bir daha baş ağrısı problemi yaşadığımda deneyecegım.
?Yorgunluk ve uykusuzluğa iyi geliyormuş.İşte bu benim de gözlemlerim arasındaydı demek ki rahat uyumama psikolojik etki değilmiş:)
?Kadın hastalıklarına iyi geliyormuş
?Cilt lekelerinin açılmasını sağlıyormuş
?Suyu alkali yapan detoks etkisi olan bir antioksidanmış.Evet öyle 🙂
?Kolestrol düşmesine yardımcı oluyormuş.Bu özellik benim için çok iyi;)
?Ve herkesin en çok ilgilendiği zayıflatma meselesi !Sirke sindirim sistemine iyi geliyormuş yani tek başına kilo verdırmıyor;) Guzel bir sindirim sistemi düzenli beslenme ile kiloyu veren biz ve irademiz;)

Yani hep söylediğim gibi tek tip beslenerek ya da tek bir besinle sağlıklı ve kalıcı zayıflama olamaz.
Ama bu tür destekleri bilinçli ve akıllıca kullanarak hız kazanıp motive olabiliriz ,kime ne:)
Suyu bile içerken ,derinden bir “ohhhhhhh …Ne iyi geldi ” demeyi deneyin.Farkı göreeceksiniz😉

RENKLERLE BENDEN BANA

Merhaba!Ben Çağla!
Bu programda belkide hayatın en önemli sorularını ele alıyor olacağız!
“Ben Kimim” ve “Yaşamdaki amacım” ne?

Bu sorular bize öyle kolayca cevaplanamayacakmış ve belki de ağır geliyor ki çoğu zaman sorduktan hemen sonra bile göz ardı etmeyi seçiyoruz.

Kendimizi günlük yaşamın koşturmaları, bitmek bilmeyen yapılacaklar listeleri ve günün stresleri ile meşgul ediyor, dikkatimizi dağıtıyoruz.

Neden Buradayız?

Her birimizin “Ben Kimim?” Sorusuna verecek bir cevabı ve bu yaşamda olma amacı var.

Yaşam tam da bunun ne olduğunu cevaplamakla ilgili!

CHANDA YOGA BLOG'DA DİĞER YAZILAR