Çakra Kristalleri

Kristaller| Çakra Kristalleri ve 7 Çakra için Kristaller

Konu Başlıkları

Çakra Kristalleri ile arzu ettiğin nitelikleri hayatınıza davet edebilirsiniz.Bu yazıda Çakra Kristalleri ve kullanımları hakkında detayları bulabilirsiniz.

Çakralar ve Niteliklerini Davet Etme Yöntemleri

Çakralar maddi dünyada görülemez veya duyulamaz olsalar da, fiziksel bedenlerimizde, yaşamlarımızda meydana gelen kalıplarda ve yaşamın içinde karşılaştığımız durumları düşünme, hissetme ve ele alma şeklimizde belirgindirler.

Bir bayrağın dalgalanışını izlerken rüzgarı görmeyi deneyimlediğimiz gibi farklı boyutlarla çakraları deneyimleyebiliriz.
Çakra simyasının büyüsü tam da buradadır.
Çakraları sözlü olarak sohbet ,
fiziksel olarak beden ve asanalar,
ruhsal olarak meditasyon ,
duygusal olarak duyguların keşfedilmesi,
görsel olarak imgeleme,
işitsel olarak sesler yoluyla hayatımızın belirli alanlarında deneyimleyebilir, niteliklerini davet eder ya da alanlarını güçlendirebiliriz.

Çakra Kristallerini Kullanmak

Çakra Kristallerini kullanmakta deneyimlemenin farklı yollarından biridir.

Kristaller ve   Çakra Simyası, her çakraya denk gelen kristalin çakranın nitelikleriyle uyum içinde kullanılmasını içerir.

Kristallerin bu amaçla kullanılma ilhamı tarih öncesine vedik metinlere kadar uzanır.

Rig Veda’da güneş ışınlarını yakalamak için 7 renkli mücevher kullanılmasını öneren ilahiden söz edilir.

Evrendeki her şey birbiriyle sürekli iletişim ve etkileşim halindedir.

Düşünceler, renkler, nesneler ve canlılar belirli frekansları taşırlar.

Frekans Nedir?

Frekans, temel olarak, moleküllerin birbirleri etrafında dönme hızıdır. Bu, enerjik bir dalgaya veya titreşime neden olur. Titreşim alanımız diğer tüm varlıklarla uyum içinde çalışır.Bütünsel sağlık için bu uyumu korumayı araştırırız.

Kristaller, kristal kafesler olarak bilinen atomların tekrar eden düzenlemelerinden oluşan organize edilmiş iç yapılarıyla tanımlanır.

Bu kafesler, kristalin neye benzediğini etkiler ve onları maddenin en kararlı hali olarak sınıflandırır.

Bir alanı çakra kristalleri ile paylaştığımızda, enerji bedenlerimiz kristalin nitelikleriyle uyumlanmaya başlar.

Kristallerin Tarih Boyunca Kullanımları

Tarih boyunca uygarlıklar değerli  taşları  yalnızca  güzellikleri  için  değil, aynı  zamanda  şifa   vermek  ve   belirli frekansları yakalamak için   de   kullanmışlardır. Yine bu uygarlıklar kristallerin hayatta pratik kullanımlarının yanısıra manevi bağlantılar da kurmuşlardır.

İngiltere’de keşfedilen Baltık kehribar muskaları’nı tarihi  30.000 yıl öncesine dayanıyor. 

Eski Mısırlılar mücevherlerinde ve mezarlarında  lapis lazuli, turkuaz, zümrüt ve  kuvars  taşlarını öncelikle manevi koruma ve sağlık için kullandılar. Örneğin,  topaz gece terörleriyle savaşmak ve kötü ruhları temizlemek için kullanılırmış.

Mısırlılar ayrıca kristalleri kozmetik amaçlı olarak da kullandılar. Kurşun bir toz haline getirildi ve kohl olarak bilinen göz farı olarak kullanıldı. Malakit de benzer şekilde kullanılmıştır.

Florit, amazonit ve zümrüt gibi yeşil tonlu kristaller, cenazelerde ölen kişinin kalbini (kalp çakrası Anahata’nın rengi yeşildir) belirtmek için kullanıldı.

Yeşil taşlar, Meksika’da da daha sonraki bir dönemde benzer şekilde kullanıldı.

Birbiri ile etkileşimi olmayan kültürlerde kristallerin aynı amaçlarla kullanılıyor olması taşların harika simyasının bir sonucu olsa gerek.

Eski Yunanlılar, kristallerin sayısız faydası olduğuna inanıyorlardı. Bugün kullandığımız kristalle ilgili isimlerin çoğu Yunan kökenlidir. Aslında, kristal kelimesinin kendisi Yunanca buz kelimesinden gelmektedir.

Hematit , oksitlendiğinde oluşan kırmızı renk nedeniyle kan kelimesinden gelir.

Kan kırmızısı Kök Çakra’nın da rengidir ve bu çakranın temel ihtiyacı güvenliktir.

Yunan askerleri, rivayete göre kendilerini yenilmez kılmak için savaştan önce vücutlarına hematit sürüyorlardı. Yunan denizciler ayrıca denizde güvende olmalarını sağlamak için çeşitli kırmızı muskalar takarlardı.

Yeşim taşı, antik Çin’de inanılmaz derecede değerliydi. Çanlar yeşimden yapıldı ve bazı eski Çin imparatorları yeşim zırhına gömülürdü.

Çakra Simyası ve 7 Çakra için Kristaller

Çakraları odaklanmış niyet ve kristallerle birlikte çalışmak farkındalığı artırabilir ve dokunma, işitme ve diğer duyuların hassasiyetini artırabilir. Çoğu zaman insanlar kristaller gibi mistik yöntemlerle çalışmaya başladıklarında, çok heyecan verici olabilen bir farkındalık kanalı açtıklarından bahsederler.

Kristal ve çakra şifasıyla başlarken, bir meditasyon veya ritüel seansından sonra hangi hislerin, düşüncelerin veya vizyonların geldiğini yazmak için bir günlük tutmak faydalı olabilir.

Çakralarla ilgili günlük tutma, zaman içinde hangi değişikliklerin gerçekleştiğini veya her kristal veya çakra merkezinden diğerine olayların nasıl değiştiğini gözlemlemenizi sağlar.

Çakra Kristallerini ham halde üzerinizde ya da evinizde bulundurarak, işlenmiş halleriyle masaj gibi ritüellerde kullanarak ve takı mala halleriyle de kullanarak hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Çakra Kristalleri

KÖK ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Kök çakranızla çalışmak için önce siyah bir kristal kullanarak serbest bırakın ve ardından yenilemek için kırmızı bir kristal kullanın. Siyah bilinmeyenin rengidir ve onun ağır enerjisini olumsuz unsurlarla ilişkilendiririz. Siyah taşlar, gücünüzü geri kazanmanıza ve sizi zarardan korumanıza yardımcı olabilir. Sizi topraklanmış tutarken güvenlik duygunuzu güçlendirir ve psişik yeteneklerinizi geliştirirler.

SAKRAL ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Sakral çakra, turuncu renk ile ilişkilidir ve elementi su olduğu için daha nadir durumlarda çok açık mavi veya beyaz rengini alabilir. Bu renkteki kristaller bu çakrayı güçlendirecek ve yaratıcılığı güçlendirmek, ciddi durumlara ışık ve canlılık getirmek ve uzun vadeli niyetleri güçlendirmek için kullanılabilir.

SOLAR PLEKSUS ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Sarı, güneşin rengi ve sağladığı sıcaklıktır. Bu rengin kristalleri aydınlanmayı, netliği ve iyimserliği yansıtır. Yeni ilgi alanlarını sağlamlaştırmaya yardımcı olurlar ve ilişkiler içinde iyi iletişimi teşvik ederler.

KALP ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Yeşil ve pembe tonlardaki kristaller kalp çakrasıyla rezonansa girecektir. Yeşil kristaldeki enerji, blokajları gidermeye yardımcı olur ve kalp bölgesinde dengeyi yeniden sağlamaya yardımcı olur. İhtiyaçlarımızı ve duygularımızı daha net anlamamıza ve ilişkilerde meydana gelen değişiklikleri kabul etmemize alan açar.

Pembe kristaller duygusallığı artırır ve yeni aşk, romantizm ve ilişkileri çeker. Kalpteki kırıklıkların üstesinden gelmemize ve sevme kapasitemizi artırmamıza yardımcı olmak için iyileştirici enerji sunarlar.

BOĞAZ ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Boğaz çakrası, gerçek benliğimizle olmak ve eylemlerimiz için sorumluluk almak için güven, inanç, saygı, sabır ve uzun süreli odaklanmayı simgeleyen mavi rengini yansıtır. Açık mavi kristaller, af dilediğimiz zaman kabulü, sabrı ve uzlaşmayı teşvik eder. Bağımlılıkları veya yıkıcı kalıpları kırmak, öfkeyi yatıştırmak ve neşeli bir tavrı yeniden kurmak için kullanılabilirler. Kederle başa çıkmak ve geçmişi geride bırakmak için idealdirler.

Koyu mavi kristaller, içimizdeki saygı ve şefkati yönlendirme becerimizi geliştirir. İnsanlık, sağduyu ve başkalarına hizmet etme derslerini aktarırlar.

3.GÖZ ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Üçüncü göz çakrası, yumuşak bir çivit tonu ile temsil edilir. Bu renkteki kristaller iç gözlemi teşvik edecek ve bilgi arayışında büyük ölçüde yardımcı olabilir. Indigo taşları, morun sezgisini saf mavinin güveni ve dürüstlüğü ile birleştirerek daha yüksek bir bilinç düzeyine giden yolu açmaya yardımcı olur. İndigo taşları, şimdiki an farkındalığını teşvik eder ve karmaşık ilişkilerin anlaşılmasına yardımcı olur.

TEPE ÇAKRA İÇİN KRİSTALLER

Tepe çakranın ana rengi menekşe, ikincil rengi beyazdır. Mor kristaller sezgiyi uyandırır, rüyaları geliştirir ve hayal gücünü harekete geçirir. Aynı zamanda asalet ve lüksün rengidir ve zevki çağrıştırır. Beyaz kristaller ayın enerjisini, doğal döngüleri, doğumu ve yenilenmeyi yansıtır. Ay bir zamanlar karanlık saatlerde bize rehberlik eden ışığımız olduğu gibi, beyaz kristaller de görünmeyen ruhani dünyayı aydınlatabilir.

 

Değerli taşlar ile çalışmak ve sahip olmak isterseniz “Niyetini Kristallerle Yarat” Mottosuyla 108 Niyet Taşı  en sevdiğim!

Sayfasını https://www.108niyettasi.com/ dan ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

RENKLERLE BENDEN BANA

Merhaba!Ben Çağla!
Bu programda belkide hayatın en önemli sorularını ele alıyor olacağız!
“Ben Kimim” ve “Yaşamdaki amacım” ne?

Bu sorular bize öyle kolayca cevaplanamayacakmış ve belki de ağır geliyor ki çoğu zaman sorduktan hemen sonra bile göz ardı etmeyi seçiyoruz.

Kendimizi günlük yaşamın koşturmaları, bitmek bilmeyen yapılacaklar listeleri ve günün stresleri ile meşgul ediyor, dikkatimizi dağıtıyoruz.

Neden Buradayız?

Her birimizin “Ben Kimim?” Sorusuna verecek bir cevabı ve bu yaşamda olma amacı var.

Yaşam tam da bunun ne olduğunu cevaplamakla ilgili!

CHANDA YOGA BLOG'DA DİĞER YAZILAR