Yeni hedef:Bu kış yağ yakıyoruz!

Konu Başlıkları


90 günde 60 cm Bel hedefi biter bitmez kafamda yeni hedef şekillenmişti bile !
 Pazartesiyi beklemek yerine Cuma gününe bir şans verip hedefe başlama kararı aldım 🙂

Yeni hedefim ; ” Bu kış yağ yakıyoruz!” mottosu ile zihnimde olacak.Beslenme günlüğümü takip edenler bilirler, havalar soğumaya başladıgından beri çok sık kullandım bu cümleyi:)

Kışın bitmesine iki ay daha olduğunu varsayıp , 60 Günlük bu hedefte komple yağlara kanalize olacağım.
Henüz yağ ,kas analizi yaptırmadığım için hedef kendi
içinde de alt hedefler içerecek ,böylece 60 günün sonunda elimde
karşılaştırma yapacagım verilerim olacak.

 1. Bel 60 cm olacak,
 2. Kilo korunacak
 3. Göbek artık dümdüz olacak
 4. Ve çoğumuzun ihmal ettiği kollar! Evet kollar fit olacak!

Haydi o zaman başlıyorum.İşte Hedefe ulaşmamı sağlayacak bir gün; • Sabah en geç 08:00’da mis gibi 5 dk Günaydın yogamla(TIK TIK)  kaslarımı açıyorum ve güne başlıyorum,
 • Bir kocaman bardak suyumu içip, gece boyunca çalışıp beni tazeleyip güzelleştirdiği için vücuduma teşekkürlerimi sunuyorum,
 •  Yürümek için tüm fırsatları değerlendiriyorum ,Her gün 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum ya da en azından 10 bin adımı mutlaka geçiyorum. 
 • Öğle yemeğinde 1/4 kuralıyla öğünümü oluşturuyorum yani:Tabağı hayalimden 4 parçaya bölüp 1 parçaya avuç içi kadar protein (Yağlı ya da işlenmiş etler besin değeri düşük şarküteriler YOK!) ,diğer 1 parçaya yumruk kadar karbonhidrat (Kilo verme aşamasında bu kısmı protein miktarına dahil edip atlıyordum) ve kalan 2 parçaya da sebze ve salata koyup afiyetle yiyorum!

 

 • Öğle yemeğinden sonra 1lt kadar suyumu içmiş oluyorum ki sonrasında susadıkça üstüne eklerim , ne sudan mahrum kalırım  ne de aşırı zorlayıp böbeklerimi yorarım;)(Günlük su ihtiyacınız için bu siteye bakabilirsiniz.)
 • Ve gelelim Akşam yemeğime :Bu defa tabağımı üçe bölecegim 1 parçası protein kalan iki parça sebze ve salata.
 • 90 günde 60 cm Bel hedefinde oldugu gibi kaçamak patlamaları yapmıyorum ,haftada en fazla iki kaçamak yapıyorum o da mutlaka hareketle telafi edilecek. 
 • Akşam yemeği zamanı bir bakmışım neredeyse 2 lt suyumu içmişim bile;)
 • Bol bol yeşil çay ile arınıyorum.Aşırı kahve tüketmiyorum.
 • Arada acıkırsam salatalık vb.kemiriyorum:),
 • Ve her gün mutlaka 15 dk haftada 3 kere de 45 dk egzersiz yapıyorum.Benim favorilerim tabiki de Nike Training Club =) Yapığım setlerin detaylarını beslenme ve spor günlüğümde paylaşıyorum;)
 • Sporumu yaptım terledim güzelce kana kana bir koca bardak suyumu içtim şimdi şımarma zamanı , dayanabildiğim kadar soğuk su ile duştan sonra en sevdiğim nemlendiricimi sürüp (bu aralar Nivea Q10 sıkılaştırıcı krem,Dior ve vichylere verdiğim paralara acıyorum ) at kılı fırça ile masaj yapıyorum.
 •  Elma sirkeli suyumu içip İyi geceler yogamla rahatlayıp (Tık Tık) 23:30 olmadan uykuya dalıyorum.

 Beslenme planımda çöp öğünlerden (fast food ,işlenmiş gıdalar) kesinlikle kaçınıp tek tip beslenmeden  her besin grubuna dengeli bir şekilde yer vererek,hareketi bir külfet olarak görmeden keyifle ,isteyerek hayatıma dahil ederek bu programa sadık kalmayı başardığımda ilk haftadan farkı hissetmeye başlayacagım,daha zinde ve mutlu olacağım!
VE İŞTE SONRASI İÇİN EN BÜYÜK MOTİVASYON!!!

“…Eğer kişi bu kötü alışkanlıklarından kurtulmak istiyorsa, önce hayatındaki anlam arayışını sürdürsün ,yaşamının amacını bulsun,diğer her şey, sağlıklı alışkanlıklar da dahil, zamanla yerini bulacaktır.”
Dogan Cüceloğlu-SAVAŞÇI

Kesinlikle çok doğru !Sağlıklı yaşamaya adapte olmaya çalışmak sadece bedensel boyutta kalırsa bu yolculuktan bir verim alabileceğime çok fazla inanmıyorum. Bu yüzden hep söylediğim gibi Bu süreçte Ruhumu da besleyip güçlendirmek de çok önemli! Meseleyi sadece” 3 kilo vermek” ya da  “60 cm bel” şeklinde tamamlanacak bir görev olarak algılamadan  olayın bütününe yani Sağlıklı Yaşam fikrine adapte olacağım ki bu sürec olmaktan çıkıp sürekli gelişen bir yolculuk olsun ,kalıcı olsun!

Bana şans dileyin 😉 60.günde güzel bir post hazırlamak umuduyla…

RENKLERLE BENDEN BANA

Merhaba!Ben Çağla!
Bu programda belkide hayatın en önemli sorularını ele alıyor olacağız!
“Ben Kimim” ve “Yaşamdaki amacım” ne?

Bu sorular bize öyle kolayca cevaplanamayacakmış ve belki de ağır geliyor ki çoğu zaman sorduktan hemen sonra bile göz ardı etmeyi seçiyoruz.

Kendimizi günlük yaşamın koşturmaları, bitmek bilmeyen yapılacaklar listeleri ve günün stresleri ile meşgul ediyor, dikkatimizi dağıtıyoruz.

Neden Buradayız?

Her birimizin “Ben Kimim?” Sorusuna verecek bir cevabı ve bu yaşamda olma amacı var.

Yaşam tam da bunun ne olduğunu cevaplamakla ilgili!

CHANDA YOGA BLOG'DA DİĞER YAZILAR